Історія закладу
Школа в Гаях-Дітковецьких існувала ще за часів Австро-Угорщини була вона чотирикласною та знаходилася у садибі Василя Дзвіника. Навчання у ній тривало чотири роки, але документ видавався випускникові про те, що закінчено лише два класи. По закінченню школи діти з бідних селянських сімей не мали змоги продовжувати навчання у Бродівській гімназії через відсутність коштів на його оплату. Через те батьки віддавали своїх дітей на навчання до шевця, кравця, столяра, коваля, аби дитина навчилася будь-якому ремеслу, а платили за навчання натурою, тобто продуктами, зерном тощо.
У міжвоєнний період школа продовжувала працювати у цій ж самій садибі. Приміщення школи було поділене навпіл. В одній частині навчалися діти, а у іншій мешкали вчителі. У 1930-х роках тут вчителювала Марія Янківська. Уроки праці та фізкультури проводив її чоловік. Вчителі були на державному утриманні. Навчання тривало чотири роки і проводилось у дві зміни. Учні вивчали лише три дисципліни (науки): польську та українську мови, лічба (лічити вчились до 10). У першому класі учні писали на дощечках рисіком, а витирали табличку подушечкою. У старших класах вже писали у зошитах. Раз в тиждень священик Іван Татаринський викладав науку релігії. Оцінки ставили словесні: «добре», «дуже добре», «достатньо». Домашніх завдань не давали. По закінченню школи видавалося шкільне свідоцтво. У цей час до школи було ходити не обов'язково. Бувало й таке, що коли дітям було важко навчатись, вони залишали школу. За порушення дисципліни дітей наказували двома ударами лінійки.
Під час першого приходу Совітів у 1939 році, школа залишилася у цій таки будівлі і навчальний процес тривав далі до 1941 року, але польська мова та релігія вже не викладалися.
Періодично продовжувалось навчання і під час німецької окупації у 1941—1944 роках. Дітей навчали української і німецької мов та лічбі. У приміщенні школи було чотири класи. До школи зранку ходили 3-4 класи, а по обіді — 1-2 класи. В класній кімнаті, що вміщувала до 40 учнів, висіли дві класні дошки, через те, що в класі навчалися два класи одночасно. В школі працювало два вчителі — одну із них кликали Никонівна. На той час одночасно вчителем і директором школи був Лящук Володимир Іванович. Викладалися у школі й уроки релігії, які проводив отець Сірко. В цей час у селі діяв дитячий хор, який з святковою програмою виступав у Підкамені. Школярі брали участь в урочистих процесіях з нагоди релігійних свят, у хресній ході до могили січових стрільців. У 1944 році приміщення школи згоріло.
У перші повоєнні роки навчання відновилося, але вже у приміщенні колишньої плебанії та по сільських хатах, зокрема, 1-2 класи навчалися в хаті Панька Палехи, 3-4 класи — в хаті Якима та Теодозії Романюків та 5-6 класи — у хаті Гаврила Тереховського. Вчителювали у ній, на той час, Полеха Ольга Іванівна, Лящук Ірина Іванівна, а згодом й Бобики Володимир Іванович та Надія Іванівна. Першим директором школи у повоєнний час став Лозович Костянтин Миколайович. У 1945—1947 роках діяла шестирічна школа, а від 1947 року — стає семирічною. У 1950 році до школи на посаду бухгалтера прийшла працювати Кашуба Ярослава. Приблизно з цього часу почали проводитись роботи з добудови та реконструкції колишньої плебанії під приміщення школи.
У 1954 році будівля школи була вже П-подібної форми, де усередині знаходилось велике подвір'я. Ще до 1962 року навчання окремих класів проводилось у декількох сільських хатах, через те, що кількість учнів була надто великою.
У 1959—1985 роках школа стала восьмирічною. Наприкінці 1980-х років школа була закрита, натомість у центрі села, з нагоди святкувань 40-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні у 1985 році відкрито нову двоповерхову школу. В приміщенні школи розміщено 11 просторих класних кімнат, шкільна майстерня, спортзал, бібліотека та їдальня. У грудні 2008 року в школі обладнано новий комп'ютерний клас. Від 1985 року навчання у школі триває 9 років.
Рішенням сесії Бродівської районної ради № 62 від 05.01.2016 року Гаї-Дітковецька ЗОШ І-ІІ ступенів Бродівської районної ради Львівської області реорганізована у Гаї-Дітковецький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів — дошкільний навчальний заклад».
Ріщенням сесії Бродівської міської ради № 149 від 18 лютого 2021 року Гаї-Дітковецький НВК перейменовано у «Гаї-Дітковецький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом Бродівської міської ради Львівської області»
У різні часи директорами школи були:
- Лозович Костянтин Миколайович;
- Мостовий Михайло Павлович;
- 1952—1953 — Прокопенко Віра Степанівна;
- 1953—1961 — Прокопенко Андрій Федорович;
- 1962—1965 — Зварич Галина Степанівна;
- 1965—1966 — Щербина Стефанія Петрівна;
- 1966—1968 — Сокальський Петро Григорович;
- 1968—1971 — Козак Василь Михайлович;
- 1971—1973 — Гуліновський Василь Іванович;
- 1973—1992 — Антонишин Ольга Дмитрівна;
- від 1992 — Ковальчук Василь Михайлович.
Відомі випускники школи: Дмитро Нестерович Лящук, Володимир Павлович Гудима, Микола Дмитрович Довбета, Ярослав Михайлович Романюк, Тереза Григорівна Іллів, Ярослав Васильович Руцький та інші.