A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Гаї-Дітковецька гімназія з дошкільним підрозділом Бродівської міської ради Львівської області

ПОЛОЖЕННЯ ПРО дошкільний підрозділ

Дата: 13.02.2023 12:25
Кількість переглядів: 30

 

Гаї-Дітковецький

заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів з дошкільним підрозділом

Бродівської міської ради Львівської області








 

                                                 ПОЛОЖЕННЯ

 про дошкільний підрозділ














 

   І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

     Положення про дошкільний підрозділ Гаї-Дітковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області

 (далі Положення) розроблене на основі Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 р. N 305 та Статуту Гаї-Дітковецького ЗЗСО І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області.

 1.1. Це Положення визначає основні засади функціонування внутрішнього структурного підрозділу – дошкільного підрозділу Гаї-Дітковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області  (надалі – Дошкільний підрозділ).

 1.2. Дошкільний підрозділ – не має статусу юридичної особи, не є відокремленим  організаційно, від Гаї-Дітковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області і у своїй роботі керується Статутом Гаї-Дітковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області та цим Положенням, відповідно до п.5. ст.31 Закону України «Про повну загальну середню освіти».

 1.3. Дошкільний підрозділ забезпечує здобуття дошкільної освіти, цілісний розвиток дитини, її фізичних, інтелектуальних і творчих здібностей шляхом виховання, навчання, соціалізації та формування необхідних життєвих навичок. 

1.4. Дошкільний підрозділ, відповідно до типів закладів дошкільної освіти та потреб громадян це – дошкільний заклад для дітей віком від трьох до шести (семи) років, до складу якого  входить різновікова група  загального розвитку. Для задоволення освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової роботи у складі дошкільного підрозділу можуть функціонувати спеціальні групи (компенсуючуго типу) для розвитку дітей з порушеннями мови, інтелекту, затримкою психічного розвитку, а також можуть створюватися інклюзивні групи для осіб з особливими освітніми потребами. Рішення про створення інклюзивної групи (груп) у дошкільному підрозділі приймається за погодженням із засновником – Бродівською міською радою. 

1.5. Створення, зміна типу, ліквідація та реорганізація Дошкільного підрозділу здійснюється за рішенням Засновника Гаї-Дітковецького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

 

 ІІ ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ДОШКІЛЬНОМУ ПІДРОЗДІЛІ

 2.1. Комплектування дошкільного підрозділу: 

2.1.1. Дошкільний підрозділ розрахований на 15 місць.

 2.1.2. Комплектування  групи дошкільного підрозділу здійснюється згідно з порядком комплектування дошкільних навчальних закладів, визначеним чинним законодавством.

 2.1.3. У дошкільному підрозділі функціонує група загального розвитку.

2.1.4. Наповнюваність дошкільної групи становить  15 осіб. 

2.1.5. Прийом дітей до дошкільного підрозділу здійснюється протягом року на підставі документів: 

- заяви батьків або осіб, які їх замінюють; 

- медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати навчальний заклад; 

- медичної довідки про епідеміологічне оточення; 

- свідоцтва про народження дитини; 

 

2.1.6. За дитиною дошкільного віку зберігається місце у дошкільному підрозділі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, реабілітації на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній період (75 днів). 

2.1.7. Відрахування дітей із дошкільного підрозділу може здійснюватися:

 - за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють; 

- на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному підрозділі; 

- у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців. 

 

2.1.8. Адміністрація закладу освіти зобов'язана письмово із зазначенням причин повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів. Забороняється безпідставне відрахування дитини з дошкільного підрозділу.

 2.1.9. Заклад освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім'ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які не відвідують дошкільних закладів, та надання консультаційної допомоги сім'ї. 

2.1.10. Під час прийому дитини до дошкільного підрозділу, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО, даним Положенням іншими документами, що регламентують діяльність закладу освіти. 

2.1.11.  Формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень).

 2.2. Режим роботи дошкільного підрозділу:

 2.2.1. Для задоволення потреб населення дошкільний підрозділ функціонує протягом року;

 2.2.2. Навчальний рік у дошкільному підрозділі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року, а оздоровчий період - 1 червня по 31 серпня. 

2.2.3. Дошкільний підрозділ працює за п'ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин.  Вихідні дні: субота, неділя, святкові, неробочі.

 2.2.4. Щоденний графік роботи дошкільного підрозділу затверджується у встановленому порядку з урахуванням потреб учасників освітнього процесу.

 2.2.5. У зоні екологічного лиха за рішенням місцевого органу виконавчої влади може встановлюватися особливий режим роботи дошкільного підрозділу.

2.2.6. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у дошкільному підрозділі дитина може перебувати протягом дня або короткотривало (неповний день). 

2.3. Зміст дошкільної освіти визначається Базовим компонентом дошкільної освіти та реалізується згідно з програмою (програмами) розвитку дітей та навчально-методичними посібниками, затвердженими в установленому порядку МОН.

 2.4. З метою своєчасного виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей у дошкільному підрозділі може організовуватися освітній процес за одним чи кількома пріоритетними напрямами (художньо-естетичний, фізкультурно-оздоровчий, музичний, гуманітарний тощо). 

2.5. Дошкільний підрозділ для здійснення освітнього процесу має право обирати програму (програми) розвитку дітей із затверджених в установленому порядку МОН. 

2.6. Діяльність Дошкільного підрозділу регламентується Планом роботи, який складається на навчальний рік і оздоровчий період, схвалюється педагогічною радою закладу загальної середньої освіти та затверджується директором. План на оздоровчий період додатково погоджується з територіальним органом Держпродспоживслужби. У плані роботи відображаються найголовніші питання роботи дошкільного підрозділу, визначаються перспективи його розвитку. 

2.7. Дошкільний підрозділ відповідно до статутних цілей і завдань закладу загальної середньої освіти може надавати додаткові освітні послуги, які не визначені Державною базовою програмою, лише на основі угоди між батьками або особами, які їх замінюють, та закладом освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного МОН разом з МОЗ. Відмова батьків або осіб, які їх замінюють, від запропонованих додаткових освітніх послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного підрозділу. Платні послуги не можуть надаватися замість або в рамках Державної базової програми.

 ІІІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ

 3.1. Дошкільний підрозділ забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідне для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів, визначених МОЗ спільно з МОН за погодженням з Мінфіном.

 3.2. Харчування дітей у дошкільному підрозділ та його кратність залежить від режиму роботи закладу та тривалості перебування в ньому дітей.

 3.4. Організація та відповідальність за харчування дітей, контроль за закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотриманням термінів реалізації продуктів покладається на кухаря дошкільного підрозділу та директора закладу.

 3.5. Батьки або особи, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у розмірі, що визначений згідно чинного законодавства. 

3.6. Порядок встановлення плати за харчування дитини у закладі освіти визначається Кабінетом Міністрів України.

 IV. МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ 

4.1. Медичне обслуговування дітей у дошкільному підрозділі здійснюється на безоплатній основі медичними працівниками і передбачає проведення обов'язкових медичних оглядів, у тому числі надання невідкладної медичної допомоги на догоспітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють. 

4.2. Дошкільний підрозділ має приміщення і належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

 4.3. Контроль за організацією медичного обслуговування дітей здійснює директор ЗЗСО.

 V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ 

5.1. Учасниками освітнього процесу у дошкільному підрозділі є: діти дошкільного віку, педагогічні працівники, помічники вихователів, практичний психолог, інші спеціалісти; батьки або особи, які їх замінюють, асистенти вихователя, асистент дитини (у разі їх допуску відповідно до вимог частини сьомої статті 26 Закону України «Про повну загальну середню освіту»). 

5.2.Статус учасників освітнього процесу, їхні права й обов’язки визначаються Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО І-ІІ ступенів, Правилами внутрішнього розпорядку та рішеннями органів громадського самоврядування,

. 5.3. Педагогічними працівниками дошкільного підрозділу можуть бути особи які мають високі моральні якості, педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров’я яких дозволяє виконувати професійні обов’язки. 

5.4. Педагогічні працівники дошкільного підрозділу підлягають атестації, яка є обов'язковою і здійснюється один раз на п'ять років.

 5.5. Права та обов'язки педагогічних працівників дошкільного підрозділу регулюються трудовим законодавством, Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО, так як вони є працівниками закладу освіти.

 5.6. Права і обов’язки інших працівників, технічного, допоміжного персоналу регулюються трудовим законодавством, Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями, інструкціями з техніки безпеки для працівників тощо.

 5.7. Працівники дошкільного підрозділу несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров'я вихованців згідно із законодавством.

 5.8. Працівники дошкільного підрозділу проходять періодичні безоплатні медичні огляди в установленому законодавством порядку.

  5.9. Права і обов’язки батьків вихованців, чи осіб, які їх замінюють регулюються Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, Угодами, укладеними між закладом та батьками.

 VІ. УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ ПІДРОЗДІЛОМ

 6.1.Управління дошкільним підрозділом відбувається органами, визначеними Статутом Гаї-Дітковецького ЗЗСО в межах повноважень.

 6.2. Загальне керівництво дошкільним підрозділом здійнює директор Гаї-Дітковецького ЗЗСО.

 VІІ. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ДОШКІЛЬНОГО ПІДРОЗДІЛУ 

7.1. Фінансово-господарська діяльність дошкільного підрозділу здійснюється відповідно до Статуту Гаї-Дітковецького ЗЗСО.

. 7.2. Дошкільний підрозділ користується майном Гаї-Дітковецького ЗЗСО І-ІІ ступенів Бродівської міської ради Львівської області.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень